Mišpule

emBIO Mišpuľa

Odroda: Dutch Giant, Susmispel, Nottingham.

Mišpuľa je krásny hustý krík, patriaci do čeľade ružovitých, čo nasvedčujú aj jej kvety, keď začiatkom jari zakvitne. Plody sa zbierajú až po prvých mrazoch, zväčša sa spracovávajú, ale dajú sa konzumovať aj čerstvé, po tom ako mierne zhniličatejú na kríkoch. Chuť majú sladkú, pripomínajúcu jablko alebo hrušku, najčastejšie sa z nich vyrába ovocné pyré alebo džemy.

MISPULA

Prečo konzumovať mišpuľu

Účinný prostriedok v boji proti cukrovke a priaznivé účinky na trávenie! Taká je mišpuľa, ktorá má priam zázračné účinky na ľudské telo, pritom len málo ľudí vie o existencii tohto ovocia. Veľká škoda! Zoznámte sa s ovocím, ktoré na prvý pohľad môže pripomínať marhuľu, no v plode sa skrýva oveľa viac, o čom svedčia výskumy, zrealizované odborníkmi.

Bojovník proti cukrovke

Mišpule obsahujú minerálne látky ako vápnik, horčík, draslík a vitamín C a vitamín B2. Taktiež v nich nájdeme vlákninu a organické kyseliny.

Výťažky z mišpule znižujú hladinu cukru v moči, čo potvrdil výskum na Univerzite Frederika II. v talianskej Neapole. Na svedomí to majú látky ako glykozidy a triterpenoidy, ktoré obsahuje toto ovocie vo väčšej miere. Účinnosť mišpulí proti cukrovke potvrdili aj ďalšie štúdie, ktoré boli vykonané na Autonomous University of Mexico. Hoci ovocie obsahuje cukry, považuje sa za účinného bojovníka proti cukrovke!

Vhodná pri hnačke, dne i zlýhaní ľadvín

Tu však účinky tohto ovocia na ľudské telo zďaleka nekončia! Mišpuľa má na tráviaci trakt sťahujúci účinok. Upokojuje celý organizmus, zásobuje ho vodou a doplňuje minerálne soli. Odporúča sa ako prvá pevná strava po pôste alebo infekčnom ochorení, ktoré sprevádza hnačka. Môžete zjesť aj veľké množstvo ovocia a svojmu telu tým len pomôžete.

Ide o účinné diuretikum, keďže podporuje tvorbu moču a uľahčuje jeho vylučovanie. Tým, že obsahuje veľké množstvo minerálov a nízky obsah proteínov, sa odporúča pri dne, vysokej hladiny kyseliny močovej, ľadvinových kameňoch a tiež pri zlyhaní ľadvín. 

Konzumácia tohto ovocia je najlepšia hlavne v období, kedy je chrípková sezóna a hrozí vznik prechladnutia či chrípky. Nachádzajú sa v nich triterpenické estery, ktoré majú silný protivírusový účinok, hlavne proti rinovírusom, ktoré spôsobujú zápal horných dýchacích ciest.

https://vysetrenie.zoznam.sk/

Kontaktujte nás